Základny u Jizery jsou hotové!

SUNDISK a Žlutá plovárna dokončili základny u Jizery pro vodáky, cyklisty a rodiny s dětmi.

Žlutá plovárna na Malé Skále je již řadu let tradičním a oblíbeným místem pro vodácké sporty, rodinnou rekreaci a adrenalinové zážitky. V areálu na břehu Jizery má své místo největší půjčovna kanoí, raftů a kajaků, stojí zde lanové centrum a nechybí řada hřišť a aktivit pro aktivní návštěvníky.

Méně se však ví, že provozovatel plovárny, rodinná firma SUNDISK, dlouhodobě buduje kvalitní základny po celém toku řeky Jizery s cílem, aby návštěvníci plující po řece nebo cestující po nové cyklostezce Greenway Jizera měli kde zaparkovat, občerstvit se, nebo si „jen“ dojít na záchod.

Martin Bauer, jednatel firmy SUNDISK k tomu říká: „Půjčování lodí i další služby po nás začal v Českém ráji nabízet kde kdo, ale nikdo již nechtěl investovat vlastní prostředky do vybudování kvalitní infrastruktury.“ Na Jizeře tak došlo hlavně v souvislosti s novou cyklostezkou k velkému nárůstu turistů, ale řadu let chyběla infrastruktura jako parkoviště či toalety, které by nárůst návštěvníků pokryla.

První novou základnou, kterou SUNDISK letos zrekonstruoval a otevřel je nový rodinný Penzion Křížky – jeden kilometr jízdy po proudu Jizery pod Malou Skálou. Součástí penzionu je restaurace, prostorná louka až k řece pro odpočinek a relaxaci, nebo dětské hřiště s obřím pískovištěm. Penzion s hospůdkou leží přímo u cyklostezky a na břehu Jizery. Každý návštěvník může využít toalet, máme tu přebalovací pult pro maminky, i sprchu pro náročné sportovce nebo prochladlé vodáky,“ doplňuje Bauer. V penzionu nechybí ani mini servis pro opravu drobných defektů koloběžkám a cyklistů, nebo půjčovna koloběžek.

Další základnou, která se otevře vodákům již příští víkend, je Kemp Dolánky. Camp se nachází přímo pod Dlaskovým statkem, na krásné louce se stromy vedoucí až k jezu v Dolánkách. „Tento týden jsme provedli připojení záchodů a sprch na kanalizaci, dolaďujeme vzhled a připravujeme nové značení na parkovišti,“ uvedl Bauer. Návštěvníci Dlaskova statku i cyklostezky tak budou moci naplno využít všech služeb centrálního parkoviště v Dolánkách. Nechybí zde ani nová roubená stavba s občerstvením a krytou terasou, informační centrum nebo půjčovna koloběžek a inline bruslí.

Mezi nejoblíbenější zážitky návštěvníků Českého ráje patří v poslední době kombinace jízdy na kanoi a na koloběžkách. Právě zde zákazníci půjčoven lodí a koloběžek nejvíce využijí nových základen. „Zaparkovali jsme v Dolánkách a jedeme na koloběžkách na Malou Skálu na plovárnu,“ říká Petra Novotná, která sem se synem často jezdí. „Je dobře, že na této trase je teď i hospoda s dětským hřištěm, navíc tu mají točenou zmrzlinu,“ uzavírá Novotná a vyráží si na Malou Skálu půjčit loď na zpáteční cestu do Dolánek.

SUNDISK a Žlutá plovárna připravila pro své zákazníky také dárek v podobě nového ceníku na tuto letní sezonu. „Díky našim hotovým základnám můžeme skladovat lodě a koloběžky na více místech a neúčtujeme tak žádnou dopravu,“ doplňuje Bauer. Za zmínku stojí i fakt, že každý zákazník Žluté plovárny, Penzionu Křížky, nebo Kempu Dolánky má při své další návštěvě automaticky slevu 5%.

Na Malé Skále, 1.7.2014

 

www.sundisk.cz | www.zlutaplovarna.cz | www.penzionkrizky.cz | www.kempdolanky.cz 

 

 

Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: