Vranov_MaloskalskoJizera_Zluta Plovárna_Mala SkalaHP_infocentrum_maloskalsko_wDlaskuv statek_MaloskalskoZimni krajina na MaloskalskuVranov_MaloskalskoJizera_Zluta Plovárna_Mala SkalaHP_infocentrum_maloskalsko_w

Adrenalinové zážitky na Maloskalsku a v okolí

Chcete zažít víc než obyčejný výlet? Malá Skála nabízí tolik možností, že je během jedné aktivní dovolené všechny nestihnete. Možná o to víc se sem budete chtít vracet. Skalní lezení ve 30m nad zemí, paragliding nebo třeba let balonem nad Českým rájem, toto vše je tady možné.

Skalní lezení

Český ráj je tak trochu i horolezeckým rájem. Leze se například na Hruboskalsku, v Prachovských skalách, na Mužském, na Boreckých skalách. Na Maloskalsku jsou oblíbené Suché Skály, kde najdete cesty od těch nejlehčích pro začátečníky až po náročné "sedmičky". Na pravém břehu Jizery, pod skalním hradem Vranov, je Panteon ("Panťák"), to je oblast pro zkušené lezce. Pro větší borce jsou nedaleko Klokočské a Betlémské skály.

Podrobné informace najdete na stránkách Českého horolezeckého svazu

Skalni_lezeni_Maloskalsko
Via Ferrata Vodní brána

Ferrata byla vybudována jako první v České republice na skalním masívu Vodní brána v přírodní rezervaci Údolí Jizery. Najdete tady tři zabezpečené stezky s ocelovým lanem a umělými stupy. Pokud nemáte strach z výšek a rádi sportujete, tak vám tento zážitek opravdu doporučujeme. Vodní brána je totiž na krásném místě přímo u Riegrovy stezky. Z Malé Skály to máte 15 minut jízdy autem. Více informací zde.

Via_Ferrata_Cesky_raj Via_Ferrata_Cesky_raj

 Via_Ferrata_Cesky_raj Via_Ferrata_Cesky_raj


Paragliding

Kozákov je nejvyšší horou Českého ráje, turistickým cílem a také oblíbeným místem pro paragliding. Můžete tady zažít seznamovací kurzy, pilotní kurzy i tandemové lety. Neváhejte a vydejte se za dobrodružstvím do vzduchu! Vyzkoušet můžete například školu paraglidingu Fly4you. Na Kozákově jste z Malé Skály za 20 minut, pokud pojedete autem.

Paragliding_Cesky_raj


Let horkovzdušným balónem

Chtěli byste svou dovolenou okořenit neobyčejným zážitkem? Nebo překvapit někoho blízkého romantickým výletem? Nabízí se vyhlídkové lety horkovzdušným balonem nad krásami Českého ráje. Maloskalsko je pro takový let jako stvořené! Lety balonem si vyžadují přísné nároky na příznivou meteorologickou situaci. Kvůli termickému proudění probíhají v obodobí od jara do podzimu v ranních hodinách, cca 2 hodiny po východu slunce, nebo naopak v podvečerních hodinách, cca 2 hod před západem slunce. Pohledy z výšky na vycházející a zapadající slunce jsou silným zážitkem, na který se jen tak nezapomíná. V Českém ráji tuto možnost nabízí firma BAART nebo Hoši v koši. Ve své nabídce mají několik programů. 

 

 

 

Otevírací doba infocentra

 

květen, září

so, ne 9:00 - 18:00

červen

pá - ne 9:00- 18:00

červenec - srpen

po - ne 9:00 - 18:00

Těšíme se na Vás!

 


Změny otevírací doby podle počasí nebo po telefonické domluvě.

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Malá Skála, Labe 687, 468 22 Železný Brod

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
info@infocentrum-maloskalsko.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena