Výlety na kanoích a raftech

Rádi byste na kanoi nebo na raft a nevíte odkuď, kam, kde, co, jak a proč? Půjčte si plavidlo na Žluté plovárně na Malé Skále a po Jizeře se budete plavit se všemi potřebnými informacemi, kde vystoupit nebo kde se třeba dobře najíst.

1 den na Jizeře - Splutí ze Spálova do Dolánek

Mezi 9:00 - 9:30 ráno vám budou dovezeny předem objednané lodě na Spálov, nedaleko od Železného brodu na soutoku řeky Jizery a Kamenice. Po 1km vás čeká kajakářské Paraplíčko, kde Jizera teče trochu rychleji. Po překonání a další plavbě dorazíte do Železného Brodu, kde přenesete po levé straně jez a pokračujete dále. Ve Splzově čeká další překážka, máte 2 možnosti, buď poplujete náhonem s tím vědomím, že budetete delší vzdálenost přetahovat loď, ale nebudete mít problém s nedostatkem vody nebo poplujete korytem řeky, kde je vody méně, ale přetahování těžkých lodí bude krátké. Když dorazíte na Malou Skálu, zastavíte se a na informacích, kde zaplatíte vaši objednávku. Při této příležitosti se můžete občerstvit v místním bufetu a pokračovat v cestě. Po překonání jediného sjízdného jezu a po 2 km jízdy na vás po pravé straně čeká přístaviště Hospůdky v Křížkách, kde vám nabídnou teplá jídla jakožto ideální oběd na vodě, která můžete zapít dle libosti a výběru z nápojového lístku. Po doplutí do Dolánek před gumový jez vystoupíte po kamenných schodech vpravo, loď vytáhnete na břeh a mateiál (pádla, vesty, barely) odnesete do Infocentra na parkoviště vzdálené 200 m, kde si od vás vše převezmeme. Můžete se ještě posilnit po sportovním výkonu v místním občerstvení.

1 den na Jizeře - Splutí z Malé Skály do Příšovic

Mezi 9h a 10h vyrážíte z Malé Skály ze Žluté plovárny. Budete vybaveni pádly, vestami a barely na věci. Hned na začátku vás čeká jediný sjízdný jez široko daleko, doporučujeme se nejdříve rozpádlovat na klidné vodě nad jezem, než se do něj pustíte. Pokud si na něj nevěříte, není problém přetáhnout lod po souši pro levé straně. Po 2-3km dorazíte do přístavu hospůdky v Křížkách, kde si můžete dát jídlo či oběd, občerstvit se nápoji a pochutnat si na točené zmrzlině. Poté pokračujete do Dolánek, kde se opět můžete zastavit v občerstvení na něco malého k snědku či pití a pokračovat v cestě. Najedete do levého ramena řeky, kde na pravou stranu vytáhnete lodě před jezem a pod jez je zase spustíte. Další jez vás čeká po několika málo kilometrech v Turnově, který opět nelze sjet, je ho nutné ho přenést. Po projetí Turnovem dorazíte do Přepeř nad jez, kde je občerstvení Autobus. Odtud to je do cíle 2km, proto je vhodné zavolat na Žlutou plovárnu, aby pro vás vyrazilo auto. Cíl poznáte tak, že podjedete malý silniční mostek na jedno vozidlo, vystoupíte hned za ním vpravo a čekáte na odvoz lodí.

2 a více dní na Jizeře

Na Jizeře lze strávit i více dní. Startovní stanice může být v tomto případě buď Spálov, který je nad Malou Skálou nebo Žlutá plovárna na Malé Skále. Zároveň je v nabídce i ubytování pro vodáky a to buď ve vodácké ubytovné U Tlusťocha (v případě cesty ze Spálova) nebo v Penzionu v Křížkách (několik kilometrů po proudu řeky z Malé Skály) nebo lze využít vodácký Kemp v Dolánkách. Kam všude jezdíte? Možností je více, na 2 a více dnů lze počítat s cílovou stanicí Příšovice nebo i dále, což je např. Březina, Mnichovo Hradiště, Bakov nad Jizerou a taky třeba Mladá Boleslav (spíše už na třídenní výlet). Pokud máte rádi extrém, lze dohodnout vaše vyzvednutí i dále po toku řeky Jizery (standartně se to dále jak do Mladé Boleslavi nejezdí, ale po dohodě je možné vše). Na cestu jste vždy vybaveni vodáckým vybavením (pádla, vesty, barely na suché věci) a při předávání lodí je vám podrobně vysvětlena trasa s poukázáním na všechny obtížnější místa či na místa, na které je nutné si dát pozor, o kterých je dobré vědět.

Delší výlety na lodích jsou ještě o to lepší ve skupinách

 

 

 

 

 

 

Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: