Vranov_MaloskalskoJizera_Zluta Plovárna_Mala SkalaHP_infocentrum_maloskalsko_wDlaskuv statek_MaloskalskoZimni krajina na MaloskalskuVranov_MaloskalskoJizera_Zluta Plovárna_Mala SkalaHP_infocentrum_maloskalsko_w

Tipy na výlety

Přírodní park Maloskalsko leží na obou březích řeky Jizery, která je lemována překrásnou českou přírodou. Pomyslným centrem tohoto parku je malebná obec Malá Skála - start i cíl mnoha výletů pro pěší turisty, vodáky i cyklisty.  

Splouvání Jizery

Malá Skála patří v Českém ráji k nejvyhledávanějším lokalitám pro splouvání Jizery. Nejčastěji bývá využíván úsek Malá Skála - Dolánky u Turnova. Tento úsek vede totiž "od jezu k jezu" a je vhodný pro úplné začátečníky. Zkušenější vodáci mohou začít ze Spálova, od soutoku Jizery s Kamenicí, a pokračovat po proudu dále do Turnova, Přepeř nebo až do Svijan.  V půjčovně lodí na Žluté Plovárně si můžete vypůjčit kánoe, rafty nebo kajaky včetně dalšího vybavení. Zkušení instruktoři Vám zde poradí s případnými zastávkami na jídlo během plavby.  

Splouvani_Jizery_Cesky_raj

Jaké jsou možnosti plavby na Jizeře? Podívejte se na několik tipů, kam až můžete na Jizeře plout.


Výlety na koloběžkách

Oblíbenou zábavou turistů je jízda na koloběžce. Z Malé Skály se dá podniknout spousta výletů. Od krátkých hodinových, přes půldenní i celodenní. Síť půjčoven SUNDISK family umožňuje vypůjčit si koloběžky na třech různých místech podél cyklostezky Greenway Jizera. Ta pro svou nenáročnost patří i k oblíbeným trasám pro rodinné výlety.

Kolobezky_Cesky_raj
Otevírací doba infocentra

 

květen, září

so, ne 9:00 - 18:00

červen

pá - ne 9:00- 18:00

červenec - srpen

po - ne 9:00 - 18:00

Těšíme se na Vás!

 


Změny otevírací doby podle počasí nebo po telefonické domluvě.

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Malá Skála, Labe 687, 468 22 Železný Brod

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
info@infocentrum-maloskalsko.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2024 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena