Vranov_MaloskalskoJizera_Zluta Plovárna_Mala SkalaHP_infocentrum_maloskalsko_wDlaskuv statek_MaloskalskoZimni krajina na MaloskalskuVranov_MaloskalskoJizera_Zluta Plovárna_Mala SkalaHP_infocentrum_maloskalsko_w

Oblast Maloskalska patří k nejmladším přírůstkům CHKO Český ráj. Od roku 2002 je i tato jedinečná oblast plná geologických skvostů a historických památek chráněna zákonem. Doplnila svou jedinečností už takto pestrou nabídku CHKO a díky své atraktivní nabídce kulturního i sportovního vyžití, řadí se každoročně k nejnavštěvovanějším místům Českého ráje.

Řeka Jizera

Jizera - půjčovna lodíHlavní turistickou atrakcí zdejší oblasti je bezesporu řeka Jizera, která protéká údolím Malé Skály. Svou oblibu si získala u mnoha vodáků pro svou rozmanitost a čistotu nejen okolní přírody, ale i vody samotné. Během parných letních měsíců je příjemným ochlazením a přírodní koupání v ní každoročně láká desítky horkem zmožených turistů i starousedlíků. Přímo na malé skále funguje několik půjčoven lodí z nichž největší je půjčovna na Žluté Plovárně, kde si krom lodí můžete vypůjčit i další sportovní vybavení.

 

Cykloturistika

Greenway Jizera - VranovRozmanitost krajiny maloskalska je hojně vyhledávána zejména cykloturisty. Tato velmi populární forma cestování přivádí do regionu každoročně tisíce návštěvníků. Za posílení cykloturistiky v oblasti maloskalska může také nová cyklostezka Greenway Jizera, která propojuje Dolánky u Turnova, Malou Skálu a obec Líšný. Trasa dlouhá 8km vede mírným terénem a je vhodná pro vyzkoušení stále populárněší formy přepravy - koloběžky. Koloběžka se stala fenoménem posledních let a zájemci o tuto populární kratochvíli si ji mohou vyzkoušet v kterékoliv naší základně, umístěné podél již zmiňované Greenway Jizera

 

Pěší turistika

Jízda na lodi nebo na kole je sice velmi příjemá forma pohybu, ale nevyrovná se přirozenému pohybu každého člověka a tou je chůze. Spousta atraktivit, které maloskalsko nabízí je lépe prozkoumatelná pěší chůzí a výletů, které můžete z Malé Skály podniknout je mnoho. Stačí se jen rozhodnout, na kterou stranu údolí se vydat a naleznete tam vždy něco, co ze sedla kola nebo z hladiny řeky neuvidíte. 

Kam z Malé Skály zajít?

  • Pantheon a Vranovský hřeben
  • Suché Skály
  • vrch Sokol a skalní bludiště Kalich - Chléviště
  • Drábovna u Malé Skály
  • hrad Frýdštejn
  • rozhledna Kopanina

Otevírací doba infocentra

květen, září

so - ne 9:00 - 18:00

červen

pá - ne 9:00- 18:00

červenec - srpen

po - ne 9:00 - 18:00

Těšíme se na Vás!

 


Změny otevírací doby podle počasí nebo po telefonické domluvě.

Kde nás najdete

Novinkyadresa
Malá Skála, Labe 687, 468 22 Železný Brod

odpovědná osoba: Tomáš Koudelka
info@infocentrum-maloskalsko.cz

sledujte nás

obázek obázek
© 2022 SUNDISK s.r.o. Všechna práva vyhrazena