Maloskalsko

Oblast Maloskalska patří k nejmladším přírůstkům CHKO Český ráj. Od roku 2002 je i tato jedinečná oblast plná geologických skvostů a historických památek chráněna zákonem. Doplnila svou jedinečností už takto pestrou nabídku CHKO a díky své atraktivní nabídce kulturního i sportovního vyžití, řadí se každoročně k nejnavštěvovanějším místům Českého ráje.

Řeka Jizera

Jizera - půjčovna lodíHlavní turistickou atrakcí zdejší oblasti je bezesporu řeka Jizera, která protéká údolím Malé Skály. Svou oblibu si získala u mnoha vodáků pro svou rozmanitost a čistotu nejen okolní přírody, ale i vody samotné. Během parných letních měsíců je příjemným ochlazením a přírodní koupání v ní každoročně láká desítky horkem zmožených turistů i starousedlíků. Přímo na malé skále funguje několik půjčoven lodí z nichž největší je půjčovna na Žluté Plovárně, kde si krom lodí můžete vypůjčit i další sportovní vybavení.

 

Cykloturistika

Greenway Jizera - VranovRozmanitost krajiny maloskalska je hojně vyhledávána zejména cykloturisty. Tato velmi populární forma cestování přivádí do regionu každoročně tisíce návštěvníků. Za posílení cykloturistiky v oblasti maloskalska může také nová cyklostezka Greenway Jizera, která propojuje Dolánky u Turnova, Malou Skálu a obec Líšný. Trasa dlouhá 8km vede mírným terénem a je vhodná pro vyzkoušení stále populárněší formy přepravy - koloběžky. Koloběžka se stala fenoménem posledních let a zájemci o tuto populární kratochvíli si ji mohou vyzkoušet v kterékoliv naší základně, umístěné podél již zmiňované Greenway Jizera

 

Pěší turistika

Jízda na lodi nebo na kole je sice velmi příjemá forma pohybu, ale nevyrovná se přirozenému pohybu každého člověka a tou je chůze. Spousta atraktivit, které maloskalsko nabízí je lépe prozkoumatelná pěší chůzí a výletů, které můžete z Malé Skály podniknout je mnoho. Stačí se jen rozhodnout, na kterou stranu údolí se vydat a naleznete tam vždy něco, co ze sedla kola nebo z hladiny řeky neuvidíte. 

Kam z Malé Skály zajít?

Novinky

+420 485 100 500 Naše provozovny:

Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny: